Editorial Рецепти

БОРЩ (поема)

14.03.2019

Книга про історію борщу, звісно, не обійдеться без переписів. Але що то будуть за переписи?
Рівень задає Mox Perkalaba та його канонічний БОРЩ (поема). 

Олег МОХ Гнатів власною персоною

Читайте обережно – велика ймовірність захлинутися

***
Мозкова свиняча кістка і штук шість реберець з молодого бичка, телятина то не м’ясо. Правильне м’ясо має бути пророслим.
Буряк – 8 невеликих штук (невеликі-молоденькі – тіпо лолітки – дурні але соковиті).
4 штучки за день до того підмариновуєш.
Пів жменьки білої фасолі, за пару годин до БОРЩУ треба замочити.
Пів капустини.
Морква і цибуля для зажарки.
Штук 6 картоплин, бажано чернігівської або гуцульської маленької білої – у вас на німцях купуй французьку.
4 штучки сливки венгерки, пів кислого яблука, пів кабачка, часник, старе сало, чабрець і стручок сухого червоного перцю гострого.
Помідори.
Зелень-петрушка, кріп.
Сметана домашня.
Закидаєш м’ясо – вскипіла вода – злив і знов у холодну воду – на маленьку бульку на дві години і одну велику картоплину – вона має розваритись в результаті вщент плюс корінь селери і петрушки. Через годину фасолю – най вариться довго, ще через годину треш буряк той шо замаринував і свіжий і туда. 
Потім через мінут 20 капусту і картоплю і перцюгу. Ще через 15 хвилин всю ту поїбень аби закислити це чудо – сливку, яблучко, кабачок, помідори в кипятку відділити від шкірки, протерти з краплею цукру і туди ж. 
В кінці треш моркву і з цибулькою зажарюєш і туда, паралельно часник із старим салом з крупною морською сіллю перетираєш у тій ***ні яку я забув як називається – тіпо чугунне відерко маленьке із товкачем. Засипаєш разом з зелепугою в каструлю з уже виключеним вогнем.
В холодильнику має бути домашній самогон виморожений і виморожене сало з Чернігівщини або вінничини – тіко там вміют сало робити. Стругаєш то сало на папіросний папір – кладеш на хлібчик, присипаєш чорним перцем, крупною морською сіллю, наливаєш і сіпаєш. 
Каструлю поки не відкривай!!!! 
Побігло всередині як Ісусик пяточками. 
Відтак сіпаєш ще одну за тих хто на Небесах. 
Не закусюючи!!! 
Потім встаєш, наливаєш глибокий таріль Борщу, зверхи ложку сметани. 
Сіпаєш третю і з Богом.
***

Холодний борщ з квашеного буряка з вушками на підпеньках

Гуцульский різдвяний борщ: буряк порізати крупними кавалками і в трилітровий слоїк перевареної підсоленої води десь на 5-6 днів. Потім порізати соломкою або потерти на терці, хто як любит.Зварити на цьому квашеному буряці пісний борщ, злегка засмаживши цибульки на олії до нього. Гриби відварити, помолоти на м’ясорубці і зробити вушка (для тих, хто не знає), то тіпа гуцульських пілімєнів, тіко замість м’яса фарш – гриби, засмажені з цибулькою і морквою. Зліплені вушка додати в кінці до борщу, аби доварились разом. Подавати охолодженим.
Христос Рождаєцци!

Дякую, Mox Perkalaba, за дозвіл на використання усіх цих слів про БОРЩ!

You Might Also Like